OBS! För att kontakta Täby friskolas personal, använd mallen "fornamn.efternamn@tabyfriskola.se"

Enhagen

Janna Adamsson     Lärare i Spanska & Engelska
Martin Andersson      Lärare i Idrott & Hälsa
Emilie Almqvist     Lärare i Dans
Agne Birgersson     Lärare i Trä- & Metallslöjd
Fredrik Björnsson     Enhetschef Enhagen
Anette Carlsson     Skolvärdinna
Ann-Christin (Anki) Cederbaum     Lärare i Engelska
Mark Clarhäll     Lärare i Matematik & Fysik
Maria (Fia) Dahlqvist     Förstelärare i Biologi & Kemi
Cathrine Edholm Husebye     Enhetschef & Lärare i Dans
Anna Efremova     Förstelärare i Matematik
Hanna Kolare     Förstelärare i SO & Svenska
Emelie Falck     Lärare i Svenska
Katarina Giraldo     Lärare i Spanska
Anders Granberg     Lärare i Matematik, Biologi & Kemi
Stina Hallén     Förstelärare i Matematik & Fysik
Sanna Jones     Specialpedagog
Jessica Jonsson     Lärare i Bild
Signe Jonsson     Lärare i Svenska & Engelska
Ewa Köhnke Österlöf     Lärare i Textilslöjd
Annica Lyngarth     Lärare i Matematik
Luciana Medici     Lärare i Tyska
Åsa Miiro     Klasslärare åk. 6 & Förstelärare
Lars Nilsson     Lärare i Musik
Linnea Olsson     Lärare i Musik
Robert Parmbäck
Jessica Persson
    Lärare i Idrott & Hälsa samt Hemkunskap
Lärare i SO
Johanna Sandström     Lärare i Matematik, Biologi & Kemi
Monica Säde     Klasslärare åk. 6
Malin Sävmarker     Lärare i Textilslöjd
Charlotte Söderlund     Lärare i Franska & Svenska
Kristina Thelvén     Förstelärare i Svenska & Engelska
Carina Toppar     Lärare i Matematik & Fysik
Karin Törnblom     Klasslärare åk. 6
Natalie Wahlström     Lärare i SO
       

Lilla & Stora Gribbylund

Martin Andersson      Lärare i Idrott & Hälsa
Oscar Arpe     Fritids
Natalie Berling     Fritids
Katarina Bäck     Lärare i Dans
Susan Croon     Klasslärare år 4
Ellinor Dartland     Fritidsansvarig
Johanna Gazelius     Klasslärare år 1
Zanna Hallenstål     Lärare i Musik
Lotta Hedenfalk     Klasslärare år 3
Karin Holmström Lagher     Klasslärare år 5
Anna-Karin Hultman     Specialpedagog
Lovisa Kahn     Klasslärare år 2
Viktoria Lange     Fritids
Miska Lakkonen     Fritids
Monika Lindgren     Fritidsansvarig och klasslärare år 5
Rosanna Lövmark     Klasslärare år F
Robert Parmbäck     Lärare i Idrott & Hälsa
Kamilla Rosenberg     Klasslärare år 1
Lena Sjölander     Fritids
Malin Sävmarker     Lärare i Textilslöjd
Eva Sörman     Klasslärare år 4
Sofia Thurén     Fritids
Nicole Thunberg     Fritids

Hägernäs

Martin Andersson      Lärare i Idrott & Hälsa
Linn Berg     Klasslärare år 4
Pontus Berghman     Fritids
Agne Birgersson     Lärare i trä- & metallslöjd
Eva Bluchert     Fritids
Katarina Bäck     Lärare i Dans
Pär Crenér     Lärare i trä- & metallslöjd
Sofia Dyrke     Fritids
Patrik Falk     Fritids
Tobias Flintzberg     Fritids
David Fredriksson     Fritids
Victoria Gustafsson     Specialpedagog
Zanna Hallenstål     Lärare i Musik
Anette Jarell     Fritids
Frida Johansson     Lärare år 1
Patrik Kousis     Fritids
Lotta Krieg     Förstelärare & klasslärare år 3
Anton Lund     Fritids
Anna Persson     Fritidsansvarig
Jenny Sandgren     Klasslärare år 5
Malin Sävmarker     Lärare i Textilslöjd
Jenny Ulvhag     Klasslärare år F
Linda Vestin     Fritidsansvarig
Sofia Yngström     Lärare år 2
       

Ljungmyr

Åsa Almgren     Klasslärare år F
Emilie Almqvist     Lärare i Dans
Petra Alvesdotter     Specialpedagog
Martin Andersson      Lärare i Idrott & Hälsa
Sara Bernstrom     Klasslärare år 3
Agne Birgersson     Lärare i Trä- & Metallslöjd
Malin Bjurman     Klasslärare år 4 & Förstelärare
Ellinor Bohlin     Lärare år 1
Otto Carlberg     Fritids
Pär Crenér     Lärare i trä- & metallslöjd
Marah Eissa     Fritids
Pernilla Ekberg     Fritidsansvarig
Charlotte Ekstedt     Fritids
Amanda Eriksson     Lärare i Bild, Resurs
Zanna Hallenstål     Lärare i Musik
David Landgren     Fritids
Li Marcko     Fritids
Theo Miiro     Fritids
Åsa Miiro     Klasslärare år 5 & Förstelärare
Eva Mohage     Lärare år 2
Robert Parmbäck     Lärare i Idrott & Hälsa
Petra Runius     Fritids
Gina Samuelsson     Fritidsansvarig Ljungmyr